NÁVOD NA POUŽITÍ A ÚDRŽBU

- při nákupu berte v úvahu účel, ke kterému bude obuv používána, používejte ji způsobem a v prostředí v souladu s její účelovostí

- při výběru a nákupu dbejte na správně zvolený typ obuvi a jeho velikost a střih (délka i šířka bot je uvedena na stránkách eshopu). Nevhodně zvolený typ a velikost obuvi nemůže být důvodem k pozdější reklamaci.

- obuv po zakoupení pečlivě vyzkoušejte

- obuv střídejte, zejména v nepříznivém počasí

- při obouvání (zejména bot uzavřeného střihu) používejte obouvací lžíci

- usňová a látková obuv není vodotěsná. Odolnost vůči vlhkosti (a většímu zašpinění) zvýšíte používáním vhodné impregnace. Impregnujte před prvním použitím a poté v závislosti na používání.

- obuv nesušte v bezprostřední blízkosti zdrojů tepla, nepromáčejte a neperte v pračce, pokud není v detailu produktu uvedeno, že je obuv pratelná

- používejte impregnaci a ostatní výrobky k péči o obuv vhodné na konkrétní typ obuvi

- po použití obuv ošetřete vhodnými prostředky a napněte na napínáky odpovídající velikosti

- chraňte obuv před chemickými vlivy

- usňová obuv může při zvýšeném pocení nebo provlhnutí částečně pouštět barvu

- částečná rozdílnost povrchu je typická pro přírodní useň

Přehled piktogramů druhů materiálů: 

 Piktogram

Návod na ošetřování jednotlivých druhů obuvi

- obuv z hladkých usní - zbavte obuv od nečistot vhodným kartáčkem, měkkým hadříkem nebo vlhkou houbou. Suchou useň ošetřete krémem či balzámem na obuv. Vyvarujte se rozmáčení, poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar. Pokud dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění, vysušení a nakrémování pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy. 
-  materiály (velury a nubuky) - znečištění odstraňte krepovým kartáčkem nebo speciální gumou, kartáčujte bez vydírání vlasu. Na ošetření jsou vhodné impregnační přípravky ve sprejích, vlasová useň se nekrémuje.
- lakové usně
 - nečistoty odstraňte měkkým textilem za sucha nebo mokra. Povrch je nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčením. Před mrazem chraňte ošetřením speciálním prostředkem na lakové usně.
- povrstvená useň - viz lakové usně
- plastové materiály - čistěte vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí otřete hadříkem.
- textilní obuv - čistěte kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastně skvrny čističem skvrn na textil. Impregnuje se sprejem na textil.